Laden Evenementen
Deel dit:
Share
museum van bommel van dam

Het nieuws kan soms zwaar aanvoelen, waardoor lachen niet altijd vanzelfsprekend is. Toch speelt humor, vooral in moeilijke tijden, een belangrijke rol. Zowel luchtige grappen als zwarte humor duiken vaak op in kunst als een uitdagend, prikkelend of bevrijdend element. Dit komt ook terug in het evenement Its Not a Joke, waar humor en kunst samenkomen om maatschappelijke thema’s op een bijzondere manier te belichten.

De tentoonstelling brengt hedendaagse kunst samen waarin humor wordt gebruikt om complexe sociale, maatschappelijke en politieke thema’s bespreekbaar te maken. De werken variëren van subtiele grapjes tot scherpe satire en nodigen uit tot reflectie, discussie en een lach.

De tentoonstelling bevat bijdragen van onder meer Sarah Lucas (VK, 1962), bekend om haar uitdagende sculpturen, Ghita Skali (MA, 1992), die absurditeit als kracht gebruikt, Willem de Haan (NL, 1996), met zijn speelse en interactieve kunstwerken, en Ryan Gander (VK, 1976), wiens werk vaak doordrenkt is van conceptuele humor.

Meer informatie

(advertentie)
Its not a joke
1 april - 14 september
museum van Bommel van Dam
Keulsepoort 1, Venlo